O násObjednávanieCenníkGalériaBlogNovinkyKontakt
hello world!
Prečo nemôžem otehotnieť?
29. dec 2021

Neplodnosť

Neplodnosť, čiže sterilita je stav, kedy žena pri pravidelnom pohlavnom styku neotehotnie do jedného roku. V 35 % sterility je príčina u muža, v 35 % u ženy, v 25 % ide o kombináciu problémov u oboch a v 5 % sa príčina nenájde. Ale nádej na tehotenstvo a pôrod dieťaťa je veľmi dobrá, lebo 90 % neplodných párov vďaka liečbe porodí dieťa.

Prečo nemôžem otehotnieť?

Vajíčku sa nepodarí správne uhniezdiť v dutine maternice - to znamená, že ostane vo vajíčkovode /mimomaternicové tehotenstvo/ alebo v dutine maternice nenájde vhodné podmienky pre výskyt myómov a polypov. 

Vajíčkovody môžu byť nepriechodné - často za to môže prekonaný zápal, o ktorom ani žena nemusí vedieť. 

Endometrióza - porucha, pri ktorej prerastá sliznica maternice do vaječníkov, do čriev alebo iných častí brušnej dutiny, čím komplikuje otehotnenie.

Ťažkosti s chromozómami - tieto sú dané genetickou výbavou muža i ženy. Riziko, že sa budú zle rozdeľovať stúpa s pribúdajúcim vekom. Preto aj odborníci nedoporučujú odkladať tehotenstvo po 35. roku života.

Príliš hustý cervikálny hlien - normálne v čase ovulácie, kedy je ideálna doba počatia, je hlien riedky, takže spermie ľahko preniknú až do maternice. V opačnom prípade je ich pohyb znemožnený hustým, nepriepustným hlienom.

Bláznivá imunita - občas imunita ženy napadne spermie partnera, vytvára protilátky, takže otehotnenie s daným mužom spontánne nie je možné. Zaujímavosťou ostáva fakt, že táto žena by s iným mužom problém otehotnenia nemusela mať.

Spiace vaječníky -  vaječníky sa môžu dostať do biologického spánku, čiže menopauzy aj skôr. Vtedy produkujú málo estrogénu, ženského hormónu, takže otehotnenie bez liečby nie je možné.

Neprítomnosť ovulácie - anovulácia - neuvoľnenie vajíčka z vaječníka sa môže vyskytovať až u štvrtiny neplodných žien.

Nekvalitné spermie - spermie môžu byť niekedy málo pohyblivé alebo je ich malý počet, či majú nekvalitný genetický materiál.

Rady starých mám

Naši predkovia žili v súlade s prírodou. Trávili tak veľa času na čerstvom vzduchu, jedli doma vyrobené produkty, čiže vlastne biopotraviny, a tak sa im deti rodili jedno za druhým. 

Najlepšie je to ráno, medzi šiestou a deviatou hodinou. Zabudnite na posteľ a buďte kreatívni. A najlepšie, keď žena dosiahne orgazmus. Vtedy spermie lepšie prenikajú cez maternicu až do vajíčkovodu.
Jedzte materinu kašičku, jablká, ríbezle, hovädzie mäso. Pre potenciu je dobrý cesnak, zázvor, zeler. Ak nie sú dostupné, môžeme ich nahradiť vitamínmi ako B12, vitamín C, zinok, selén.

FEMINA GYN, s. r. o.
Májová 1615
022 01 Čadca
©2021 | Vyrobila digitálna marketingová agentúra 
PROGNESSA